خانه / سایبان / یک سایبان چوبی، نماد سونامی در ژاپن

یک سایبان چوبی، نماد سونامی در ژاپن

در منطقه ای از شهر ایوات در کشور ژاپن در جنوب شرقی آسیا که در اثر سونامی ویران شده است ؛ بر روی باقیمانده یک بنای مسکونی؛ سایبان چوبی طراحی شده و در حال نصب در این محل است . این سایبان چوبی به عنوان نمادی برای گرامیداشت یاد کشته شدگان سونامی توسط   koji kakiuchiآرشیتکت نام آور ژاپنی طراحی و ساخته شده است .  وی می گوید نشستن در این سایبان چوبی ؛ ما را از زمان حال به گذشته و آینده پیوند می زند و حس قریبی برای کسانی که در این مکان قرار می گیرند ایجاد می کند.
فرم این سازه چوبی از یک سنت کهن ژاپنی برای عبادت و یا مدیتیشن گرفته شده که در آن کف دستها، با زاویه ملایمی ( مانند عدد ۸ ) در مقابل سینه قرار می گیرد.
سازه ؛ بر روی باقی مانده بتنی اتاقهای یک بنای قدیمی که در اثر سونامی ویران شده قرار گرفته و قرار است در بلوک های کناری که آنها هم اتاق یا سالن بوده اند ؛ گلهای زیبای فصلی بر آرامش این محیط بیافزایند.
نشستن در زیر این سایبان چوبی و پنجره رو به مناظر بیرون آن؛ احساسی از زندگی ساکنان این خانه را برای بازدید کنندگان تداعی می کند .
به دلیل سرعت نصب (۸ ساعت ) و سادگی طرح در اجرا و هم خوان بودن با سنتهای فرهنگی ژاپن؛  پیشنهاد دهندگان این طرح امیدوارند که مشابه این سازه در شهرها و نقاط دیگر ژاپن نیز برای یادبود کشته شدگان سونامی برپا شود .

کلمات کلیدی یک سایبان چوبی، نماد سونامی در ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *