خانه / سایبان / انواع سایبان و کاربرد های آن

انواع سایبان و کاربرد های آن

سایبان

تفاوت اصلی سایبان با سقف کاذب چیست؟ «سایبان، سقف کاذب نیست؛ این وسیله به‌صورت مستقیم در مقابل آفتاب و عوامل جوی قرار می‌گیرد و مانند محافظ عمل می‌کند. این در حالی است که سقف کاذب برای زیبایی، فرم‌دادن و گاهی اوقات، افزایش مقاومت بنا در داخل مکان‌های مختلف قرار می‌گیرد. کاربرد سایبان‌ها در موارد زیر است: بارانداز و انبار در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، سایبان درِ ورودی و محوطه و راهروها، محافظت افراد و اشیا در برابر آفتاب، برف، باران‌های اسیدی و… .
سایبان‌های امروز، جدای از مفهوم کاربری، نوعی اثر هنری نیز هستند. پارکینگی زیبا تنها سایبانی برای خودروی شما نیست، بلکه نوعی المان معماری است. سایبان‌های مدرن نمونه‌ای از طراحی سازه‌های جدید با استفاده از مصالح جدید است.

سایبان خودرو

همانطور که می دانیم در تمام فصول سال خودرو ها نیاز به سایبان دارند. پارک کردن خودرو ها در نور مستقیم آفتاب در تابستان سبب ایجاد گرمای بسیار شدید در داخل خودرو میشود و در پاییز و زمستان با شروع فصل بارندگی خودرو ها دچار یخ زدگی  و کثیف شدن بر اثر باد و باران میشوند . لذا استفاده از سایبان برای خودرو در تمام فصول بسیار ضروری است.

مزایایی استفاده از سایبان خودرو :

 • هزینه کمتر ساخت سایبان خودرو نسبت به ساخت کامل پارکینگ
 • جریان داشتن هوا در استفاده از سایبان های خودرو
 • مراقبت خوب سایبان خودرو از برخورد مستقیم نور آفتاب
 • مراقبت خوب سایبان خودر از یخ زدگی و بارش برف و باران بر روی خودرو

سایبان پارکینگ

از دیگر خدمات شرکت سایبان سایه سازان اجرای تخصصی سایبان پارکینگ می باشد. سایبان ها سازه هایی با اشکال مختلف هندسی (سینوسی,گنبدی و ……..) متناسب با نوع محوطه که زیبایی و در عین حال استحکام را در بر دارد. با اجرای سایبان پارکینگ با پوشش upvc میتوان از خودرو و اتومبیل خود در مقابل عوامل طبیعی ( برف . باران . تگرگ و گرد و خاک ) و عوامل غیر طبیعی سقوط اشیا و اجسام . ( مصالح ساختمان . فضولات پرندگان)  بر روی خودرو و ماشین ها محافظت کرد.

برای اجرای سایبان خودرو نیاز به یک سازه فلزی مستحکم می باشد که بتواند در مقابل برخورد و باد و طوفان و رطوبت مقاوت داشته باشد. همچنین برای ساخت سایبان خودرو و سایبان پارکینگ اجرای فنداسیون مناسب و محاسبه شده طبق نوع محل و محوطه با کمترین تخریب هنگام اجرای کار در دستور کار قرار داده شده است. در گذشته اغلب پوشش سایبان پارکینگ و سقف سایبان خودرو از پوشش های کم دوام پلی کربنلات یا ایرانیت فلزی بوده است.

 

سایه سازان

شرکت سایبان سایه سازان دارای سابقه طولانی در زمینه سایبان پارکینگ و سایبان خودرو در مشهد می باشد. سایبان پارکینگ و سایبان خودرو شرکت سایه سازان دارای طراحی بسیار زیبا و کیفیت عالی می باشد. سایبان های پارکینگ و سایبان های خودرو به صورت ضد حریق و پوشش UPVC تولید و برای مقابله با آفتاب, باران و برف ساخته می شود. اسکلت سایبان پارکینگ و خودرو به گونه ای طراحی و ساخته شده است که تحمل بار بسیار سنگین را دارند . حذف پایه جلو و در طرحههای متفاوت قابل اجرا است. در ساخت سایبان خودرو و سایبان پارکینگ سایه سازان حداقل تعداد پایه به کار برده شده است .

پروژه انجام شده توسط شرکت سایه سازان

 • سایبان پارکینگ اداره آب و فاضلاب مشهد
 • سایبان پارکینگ اداره گاز استان خراسان
 • سایبان پارکینگ بیمارستان امام حسین زنجان
 • سایبان پارکینگ ویلاهای شهرک گلستان قشم
 • سایبان پارکینگ اداره کل فنی و حرفه ای خراسان رضوی
 • سایبان پارکینگ قرارگاه ثامن الائمه سپاه
 • سایبان پارکینگ نیروگاه برق مشهد
 • سایبان پارکینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان
 • سایبان خودروهای مجتمع فولاد خراسان
 • سایبان پارکینگ استانداری خراسان شمالی( در حال اجرا)

آدرس: مشهد – بلوار پیروزی -بین پیروزی ۳۵ و ۳۷ -پلاک ۲۸۱-طبقه اول -واحد ۱

تلفن: ۰۵۱۳۸۸۲۳۱۵۶

فکس: ۰۵۱۳۸۸۲۳۱۵۷

همراه: ۰۹۱۵۵۰۱۵۱۰۰

وبسایت : http://www.sayesazan.com

کلمات کلیدی انواع سایبان و کاربرد های آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *