خانه / جوجه کشی / آموزش جوجه کشی بلدرچین

آموزش جوجه کشی بلدرچین

بلدرچین ژاپنی از پرندگان مقاوم است که در قفس های کوچک رشد و ارزان برای نگه داشتن استفاده می باشند. آنها با بیماری های مشترک طیور تحت تاثیر قرار می گیرند اما نسبتا در برابر بیماری مقاوم هستند.
مقدمه
بلدرچین ژاپنی از پرندگان مقاوم است که در قفس های کوچک رشد و ارزان برای نگه داشتن استفاده می باشند. آنها با بیماری های مشترک طیور تحت تاثیر قرار می گیرند اما نسبتا در برابر بیماری مقاوم هستند. بلدرچین های ژاپنی در حدود ۶ هفته بالغ می شوند و معمولا تولید تخم کامل با دوره ۵۰ روزه همراه است. با مراقبت های مناسب، مرغ ها باید ۲۰۰ تخم در سال اول خود بگذارند. متوسط طول عمر آن تنها ۲ تا ۲٫۵ سال است.

موضوع وزن پرندگان تحت تأثیر آزمایش ژنتیک نیست. بلدرچین های نر بالغ در حدود ۱۴۰-۱۰۰ گرم ، در حالی که ماده ها کمی سنگین تر، و حدود ۱۶۰-۱۲۰گرم وزن دارند. ماده ها با پرهای قهوه ای مایل به زرد با رگه های سیاه و سفید در گلو و بالا سینه مشخص می شوند. نرها هم با پرهای قهوه ای در گلو و پرهایی در سینه به صورت زنگ زده مشخص می شوند. نرها همچنین دارای غده کلوکال(cloacal) در گلو هستند که ساختار پیازی شکل در لبه فوقانی دهانه است که موجب ترشح ماده کف آلود سفید می شود. این غده منحصر به فرد برای بررسی آمادگی جسمی باروری نرها استفاده می شود.

تخم بلدرچین های ژاپنی به رنگ قهوه ای خال دار و اغلب به رنگ آبی از مواد گچی سفید پوشانده شده است. به نظر می رسد پوسته هر تخم بلدرچین با یک الگو با ویژگی رنگ متفاوت از دیگر تخم ها می گذارد. برخی از گونه های تخم فقط سفید اند. متوسط وزن تخم در حدود ۱۰ گرم، در حدود ۸٪ از وزن بدن مرغ بلدرچین ها می باشد. وزن جوجه های جوان در زمان جوجه کشی ۷-۶ گرم است و قهوه ای با راه راه زرد هستند.پوسته ها شکننده هستند، بنابراین باید مراقبت با دقت انجام گردد.

تولید مثل بلدرچین

تحقیقات نشان می دهد گروهبندی به صورت یک نر با دو یا سه ماده باروری را بالا خواهد برد. وقتی یک بلدرچین نر در قلمرو کلنی نگه داشته می شود برای سه ماده کافی است و باعث کاهش درگیری نرها می شود. جفتگیری جفت در قفس فردی نیز باعث افزایش باروری می شود.باروری به طور قابل توجهی در پرندگان مسن تر کاهش می یابد اجتناب از جفت گیری افراد ، به دلیل تولید و تناسل در میان هم نژادها بروز ناهنجاری ها را افزایش می دهد و تا حد زیادی می تواند عملکرد تولید مثل را کاهش دهد. به همین دلیل، مطلوب است برای ثبت تعداد مرغ روی تخم های جوجه کشی، آنها را در گروه های مختلف قرار داد و به طور دائم نشانه گذاری جوجه ها در هر زمان انجام شود.
تاریخچه پرورش را می توان با استفاده از نوارها بالدار یا نوار پا برای شناسایی و سوابق بلدرچین در تمام سنین نگهداری شود. بلدرچین را می تواند بطور موقت توسط کمی رنگ روغن روی پر، پشت پر (نه بر روی پوست) و یا جلای ناخن انگشتان پا نشانه گذاری و شناسایی کرد.

مراقبت از تخم قبل از جوجه کشی بلدرچین

تکثیر موفق بلدرچین در دوره قبل از جوجه کشی آغاز می شود. تخم ها باید چند بار در روز جمع آوری و در دمای ۱۵ درجه سانتی گراد ذخیره شوند. چون یخچال و فریزر خانگی بیش از حد سرد است برای نگهداری مناسب نیستند. ترک خوردگی تخم های جوجه کشی بسیار نامناسب است بهترین حالت نتایج به دست آمده این است که تخم ها بیش از ۱ هفته قبل از جوجه کشی برای تنظیمات نگهداری شوند.
تکثیر موفق بلدرچین در دوره قبل از جوجه کشی آغاز می شود.
با تخم بلدرچین باید در نهایت دقت رفتار کرد آنها بسیار مستعد به آسیب پوسته می باشند.پوسته های تخم های رنگی بلدرچین را در مقابل‌نور چراغ‌(از نظر تازگى‌یا بارورى) بازبینی‌و امتحان‌کردن‌(candling) دشوار است.
ماشین جوجه کشی یا محل تخم گذاری کثیف منبع اصلی آلودگی و بیماری است. شست و شو کامل و ضد عفونی واحد تفریخ پس از هر بار استفاده با یک ترکیب چهارتایی آمونیوم و یا مواد ضد عفونی کننده های تجاری. مجموعه ای فقط با تخم تمیز، تخم های کثیف یک منبع از بیماری و یا عفونت می باشند. با تخم های چرک شده بهترین راه می تواند با کاغذ سنباده خوب و یا دیگر مواد ساینده تمیز کرد – تخم های جوجه کشی باید شسته شوند.
تخم مرغ ها باید پس از گند زدایى‌جمع آوری شوند، اما روش دیگر گند زدایى‌کردن‌می توان آنها را در عرض ۱۲ ساعت پس از قرار دادن درماشین جوجه کشی ،. جنین که بین ۲ و ۵ روز سن دارد را نباید با دود ضدعفونی کرد.

روش بخور به شرح زیر است:

استفاده از ۲۵ گرم پرمنگنات پتاسیم و ۳۵ میلی لیتر فرمالین (۴۰٪) برای هر متر مکعب از فضای ماشین جوجه کشی.
• قرار دادن پرمنگنات در سفال یا ظرف لعابی (به حجم ده برابر از مواد تشکیل دهنده)، و اضافه کردن فرمالین، آخر از همه اجتناب از استنشاق دود، و یا پوشیدن ماسک مناسب.
• هوای تحت فشار ماشین جوجه کشی با روشن گذاشتن فن و بستن منافذ در طول بخور و باز کردن منافذ پس از ۲۰ دقیقه.
• در ماشین جوجه کشی بدون فن، با باز کردن ماشین جوجه کشی و دریچه ی آن بعد از۲۰ دقیقه.
• در طول بخور باید رطوبت بالا باشد، و درجه حرارت باید بین ۲۰ درجه سانتی گراد و ۳۰ درجه سانتی گراد باشد.

جوجه کشی و جوجه ریزی بلدرچین

دوره جوجه کشی بلدرچین با توجه به فشار و روش جوجه کشی ۱۷ تا ۱۸ روز است. تخم ریزی موفق به درک درست از کنترل جوجه کشی بستگی دارد. دقت در مطالعه و پیشنهادات سازنده و ذخیره آنها برای مراجع بیشتراست. به طور کلی دو نوع دستگاه جوجه کشی فن دار و بدون فن وجود دارد. دستگاه جوجه کشی فن دارمناسب تراست. اما یک ماشین جوجه کشی بدون فن به دقت عمل می کند اگر به خوبی کار کند. برخی از مدل ها به خصوص برای بلدرچین طراحی شده است. تخم بلدرچین ژاپنی را می توان در هر نوع از دستگاه جوجه کشی قرار داد. اگر چه سینی تخم ها در برخی از ماشین آلات نیاز به تنظیم دارد. تخم ها باید با قسمت پهن در سینی قرار داده شوند.

هوای تحت فشار در دستگاه جوجه کشی بلدرچین فن دار

دقت کنید که هوای مسدود شده اجباری دستگاه جوجه کشی باید دمای دستگاه را در ۳۷٫۵ ± ۰٫۳ درجه سانتی گراد یا ۹۹٫۵ ± ۰٫۵فارنهایت و رطوبت نسبی ۶۰٪ نگه دارد. حباب لامپ ۳۰ ± ۰٫۵ درجه سانتی گراد (۸۶ ° ± ۱٫۰ فارنهایت) تا ۱۴روز جوجه کشی را حفظ می کند. تخم هر ۲-۴ ساعت برای جلوگیری از چسبیدن جنین به پوسته چرخانده می شود. در روز ۱۴هم شمع و هر گونه تخم های شکسته بی حاصل و جنین مرده خارج می شوند. با انتقال تخم به سینی جوجه کشی چرخش متوقف می شود. جداسازی تخم ها در دستگاه تکثیر باید در ۳۷٫۲ درجه سانتی گراد (۹۹ درجه فارنهایت) و رطوبت نسبی ۷۰٪ و رطوبت حباب ۳۲٫۲ درجه سانتی گراد (۹۰ درجه فارنهایت) انجام شود.
اگر دستگاه جوجه کشی تنظیم کننده ترکیبی از فعالیتهای دستگاه تکثیر باشد باید در دمای ۳۷٫۵ درجه سانتی گراد (۹۹٫۵ درجه فارنهایت) به کار انداخته شود، اما رطوبت نسبی باید به ۷۰ درصد رطوبت حباب یعنی ۳۲٫۲ درجه سانتی گراد (۹۰ درجه فارنهایت) در طول جوجه ریزی افزایش یابد.
محل تکثیر باید در طول فرآیند تکثیر باز نشود. اگر تمام مراحل جوجه کشی طبق توصیه ها دنبال شود، امکان دارد جوجه در روز ۱۷ یا ۱۸ از دستگاه جوجه کشی خارج شود.

دستگاه جوجه کشی بدون فن بلدرچین

اگریک دستگاه جوجه کشی بدون فن مورد استفاده قرار گیرد دمای نرمال دستگاه تکثیردر هفته اول ۳۸٫۳ درجه سانتی گراد (۱۰۱ درجه فارنهایت) و ۳۸٫۸ درجه سانتی گراد (۱۰۲ درجه فارنهایت) برای هفته دوم است و تا زمان پایان جوجه کشی به ۳۹٫۵ درجه سانتی گراد نمی رسد. باید دمای بالای تخم اندازه گیری شود. رطوبت باید کمتر از ۷۰ درصد رطوبت حباب به اندازه ۳۰٫۵-۲۹٫۴ درجه سانتی گراد(۸۷-۸۵ درجه فارنهایت) تا ۱۴ روز از جوجه کشی باشد. پس از آن باید به ۷۰ درصد رطوبت حباب یعنی ۳۲٫۲ درجه سانتی گراد (۹۰ درجه فارنهایت) تا زمان رسیدن به تکمیل مراحل جوجه کشی یعنی ۱۷ یا ۱۸ روز افزایش یابد. حفظ رطوبت مناسب دستگاه جوجه کشی بدون فن هوا می تواند مشکل کوچکی باشد. باز کردن دستگاه جوجه کشی به نوبه خود برای چرخندن تخم ها ضروری نیست واز باز نگهداشتن دستگاه برای مدت طولانی باید پرهیز کرد.

تخم ها باید به طور دستی حداقل ۳ و ترجیحأ ۵ بار در روز چرخانده شوند. نشان گذاری تخم ها به اطمینان حاصل کردن به موقع و حتمی چرخاندن تخم ها کمک می کند. به علت یکنواخت نبودن دما در سراسر دستگاه جوجه کشی بهتر است جا به جایی تخم ها به مکان های مختلف در دستگاه انجام شود. جوجه تازه بیرون آمده از تخم اغلب به پراکنده شدن در سینی جوجه ریزی تمایل دارد. برای جلوگیری از این رویداد تخم ها را در یک منطقه کوچک جمع می کنند و با بستن طور در پایین سینی جوجه ریزی قبل از شروع در آمدن جوجه ها از تخم بین آن ها و تخم جدایی ایجاد می کنند.

جوجه کشی طبیعی بلدرچین

ممکن است تعداد زیادی تخم توسط بلدرچین ژاپنی گذاشته شده باشد. کوچک ها مناسب تر هستند. گروهی از تخم ها باید ذخیره شوند و سپس یکجا تحت بلدرچین ماده قرار گیرند. همه ی تخم های جوجه باید از آشیانه خارج شوند. بلدرچین ماده ژاپنی به ندرت به تخم می گذارد.

جوجه های تازه از تخم بیرون آماده و مراقبت از پرندگان جوان

اخیرأ جوجه بلدرچین های تازه از تخم بیرون آمده کوچک هستند بنابراین درجه حرارت مناسب جوجه های تازه از تخم بیرون آمده برای بلدرچین های جوان بسیار مهم است. آنها پس از خروج از تخم نیاز به گرمای تکمیلی به مدت ۳ تا ۴ هفته دارند. یک جوجه کشی تجاری یا هر منبع گرمایی دیگرگرمای مناسب را با موفقیت فراهم می کند و باید ۴۶-۳۰ سانتی متر بالای سطح قرار داشته باشد. منبع ارائه گرما برای جوجه بلدرچین ممکن است گازی باشد. اندازه گیری دما در سطحی که جوجه ها قرار دارند انجام می گردد. این دما درهفته اول بیرون آمدن جوجه ها از تخم در حدود ۳۵ درجه سانتی گراد است. این دما ممکن است تا ۳٫۵ درجه سانتی گراد در حدود ۳-۴ هفته کاهش یابد تا زمانیکه جوجه ها به طور کامل پر دار شوند.

بهترین راهنما برای تنظیم درجه حرارت رفتار خود جوجه ها است. زمایکه جوجه ها در نزدیکی منبع گرمایی ازدحام می کنند نشان دهنده این است که درجه حرارت کم است اما وقتی جوجه ها تمایل به استقرار در خارج از گرمترین منطقه را دارند نشان دهنده درجه حرارت مناسب برای جوجه هاست. عدم ارائه گرمای مناسب و کافی در طول روزهای اولیه بیرون آمدن جوجه ها از تخم نتیجه افزایش مرگ و میر را به دنبال دارد. جوجه ها باید در برابر جریان هوای سرد به خصوص در شب محافظت شوند.
باید بلدرچین کوچک را برای جلوگیری از افتادن در آب و غرق شدن محافظت کرد. ظرف کنسرو یا یک لیوان یا پایه پلاستیکی و یا جوجه اتوماتیک های کوچک مناسب اند. کار مناسب تر انداختن سنگریزه و یا تیله برای جلوگیری از افتادن جوجه ها در آب است. هنگامی که جوجه به ۱ هفتگی برسد می توان با رعایت ایمنی سنگریزه ها را خارج کرد. مهم ارائه آب پاک در هر زمان به جوجه هاست. ظروف آب و یا هر فرورفتگی که بعنوان ظرف آب مورد استفاده قرار می گیرند باید روزانه تمیز شوند.
زباله ها برای رقیق کردن فضولات و جذب رطوبت موجود استفاده می شوند. تراشه چوب، خاک اره و ماسه جز مواد بستر خوب هستند. بستر باید ۵-۱۰ سانتی متر در اعماق کف و با کاغذ برای هفته اول برای جوجه پوشش داده شود. انواع کاغذ سخت و نرم به کار می روند که تمایل جوجه به سفت ها بیشتر است. روزنامه های قدیمی رضایت بخش اند اما ایده آل نیستند. استفاده از دستمال کاغذی بهتر است. مواد غذایی باید روی کاغذ برای تشویق جوجه جوان به خوردن پاشیده شود. اگر جوجه ها در قفس سیمی و یا در کف مفتول(سیمی) طراحی شده قرار داشته باشند، سطح کف باید برای هفته اول برای جلوگیری از آسیب ها به پا با کاغذ تحت پوشش قرار گیرد.

اگر جوجه بلدرچین های ژاپنی در مکان سیمی نگهداری شوند چیدن پر یا دیگر اشکال امکان دارد رخ دهد. حذف بخشی از نوک در جوجه بلدرچین ها با ۲ هفته سن ممکن است لازم باشد و معمولأ با یک تیغه یک گرمی صاف کننده منقار صورت می گیرد.
اگر جوجه بلدرچین های ژاپنی در مکان سیمی نگهداری شوند چیدن پر یا دیگر اشکال امکان دارد رخ دهد.
نوک منقار بالایی را می توان به طور موقت با کلیپپرس ناخن حذف کرد. بعد از گذشت مدتی در پرندگان منقار کمرنگ برای میزان تغذیه و آب در فرورفتگی ممکن است نیاز به افزایش داشته باشد. سایر اقدامات پیشگیرانه به طور کلی برای کاهش تعداد پرندگان در هر لانه برای جلوگیری از ازدحام و کاهش شدت نور و افزایش فیبر رژیم غذایی مؤثر است.
بلدرچین های ژاپنی محلی هستند و از خود در برابر مزاحمان دفاع می کنند. اگر دو گروه از بلدرچین با هم ترکیب شوند، آنها را با هم در یک قفس ناآشنا (آغل) قرار می دهیم.

اسکان و تجهیزات بلدرچین

بلدرچین غالبا در اتاق شبیه به پارکینگ قرار دارد. با این حال، چنین اتاقهایی باید به خوبی عایق شوند و دارای تهویه مناسب و عاری از کشش جریان هوا باشند و باید حفاظت در برابر گربه ها، جوندگان و پرندگان درنده فراهم شود.

مسکن طوری باید طراحی شود که اطمینان از دسترسی آسان به غذا و آب حاصل شود تا مجوز بهداشت آسان داده شود. در تسهیلات باید هدف از پروژه منعکس شود. برای مثال اگر تخم تجاری یا تولید گوشت آنها مطرح است قفس های کوچک دوتایی مناسب است. علاقه مندان ممکن است لانه ها یا آغل هایی که دارای بستر کوچک هستند و نیاز به تمیز کردن مداوم فضولات را ندارند ترجیح دهند.

برای قفس یا لانه ساخت ۷ میلی متر مربع بافت سیمی با جای پای امن برای جلوگیری از آسیب به پا و فرار جوجه ها از طریق دیوارهای جانبی توصیه می شود.
بلدرچین های بالغ به زندگی ادامه خواهند داد و تولید موفق درصورتی حاصل می گردد که بستن ۱۴۵ سانتی متر مربع از فضای کف به ازای هر پرنده(۱۲۵ سانتی متر به ازای هر پرنده در کف سیمی) مجاز باشد.

اغلب پرندگان لانه نمی سازند ولی تخم های خود را بین زباله ها پنهان می کنند. به همین دلیل تولید کنندگان تخم بلدرچین معمولا ترجیح می دهند پرندگان خود را در قفس نگهداری کنند. قفس ۱۳ در ۲۰ به اندازه کافی برای دو پرنده بزرگ است. قفس باید از جنس فلز یا تخته سه لا در سقف باشد تا از آسیب دیدن به سرشان و ترس آنها جلوگیری شود.

بلدرچین بالغ نیاز به ۱٫۲۵ تا ۲٫۵ سانتی متر فضای تغذیه به ازای هر پرنده دارد. تغذیه کافی باید وجود داشته باشد، اما اگر بیش از حد باشد، ضایعات بیش ازحد را به دنبال داشت.
آب شیرین پاک باید در تمام اوقات با حداقل ۰٫۶ سانتی متر از فضای به ازای هر بلدرچین ارائه شود. پستانک و لیوان(ظرف مناسب که در قسمتهای قبل ذکر شدند) برای بلدرچین بالغ مناسب هستند. هر پستانک یا فنجان باید برای هر ۵ پرنده باید ارائه شده باشد.

شرایط نور بلدرچین

بلدرچین ژاپنی نیاز به ۱۴تا ۱۸ ساعت نور در روز برای حداکثر تولید تخم و باروری دارد. این به این معنی است که نور مکمل باید در ماه های پاییز، زمستان برای تولید حفظ شود..
جنس نر برای پرورش مورد نیاز نمی باشد. هر بلدرچین که برای صنعت گوشت پرورش یافته است به تنها حدود ۸ ساعت نور در هر روز نیاز دارد و این برای شروع رشد به اندازه بلوغ جنسی مناسب نیست. بنابراین انرژی در مبارزه و جفت گیری را نداشته و فقط تمایل به چاق شدن سریع تر دارند.

تغذیه بلدرچین

سهمیه بندی استاندارد برای هریک از دو حالت بلدرچین تازه از تخم بیرون آمده یا رشد بلدرچین ممکن است به صورت تجاری در دسترس نباشد. دراین مورد بوقلمون تجاری و یا پرنده شکاری با کیفیت خوب و تازه در رژیم غذایی توصیه می شود. ترجیحأ برای به حداقل رساندن اتلاف خوراک رخ نمی دهند. برای ۶هفته اول بلدرچین حاوی یک رژیم غذایی حاوی حدود ۲۵٪ پروتئین، ۱۲٫۶ مگاژول (MJ) انرژی قابل سوخت وساز (ME) در هر کیلوگرم، و ۱٫۰٪ کلسیم می باشد. شروع سهمیه بندی تجاری با کیفیت خوب برای پرندگان شکاری و یا بوقلمون حاوی ۲۸٪ تا ۲۵٪ پروتئین است. اگر در دسترس نباشد، شروع استفاده مرغ (با۲۰٪ -۲۲٪ پروتئین) می تواند مورد توجه قرار گیرد، اما پرنده ها خیلی آهسته تررشد می کنند.

شرایط رژیم غذایی برای پرندگان در حال نزدیک شدن به بلوغ مشابه است به طوری که سطح کلسیم و فسفر باید افزایش یابد. سنگریزه شل و یا سنگ آهک زمین را می توان به رژیم غذایی پس از ۵ هفته از سن افزوده شود یا می تواند به طور جداگانه به عنوان انتخاب آزاد فراهم شود. رژیم های غذایی تخمگذار باید حدود ۲۴٪ پروتئین، ۱۱٫۷ مگاژول انرژی قابل سوخت وساز در هر کیلوگرم، و ۲٫۵٪ -۳٫۰٪ کلسیم باشد. در حالت دوم ممکن است نیاز به آب و هوای گرم به ۳٫۵٪ افزایش یابد زمانی که پرنده ها مواد غذایی کمتر می خورند هنوز هم نیاز به کلسیم برای حفظ تولید تخم دارند.

بلدرچین ژاپنی بالغ بین ۱۴ و ۱۸ گرم از مواد غذایی در روز استفاده می کند.

بلدرچین ژاپنی بالغ بین ۱۴ و ۱۸ گرم از مواد غذایی در روز استفاده می کند. بنابراین برای به دست آوردن خوراک تازه باید در محفظه پوشیده با سرپوش محکم تمیز، خشک و ناحیه سرد عاری از حیوانات و حشرات موذی ذخیره شود. ذخیره خوراک بیش از ۸ هفته منجر به نابودی یا ترشیدگی به خصوص در ماه های تابستان می شود.
قبل ازاینکه جوجه های تحت ماده در حال جوجه کشی قرارمی گیرند، کف باید با غذا تحت پوشش قرار گیرد و آبشخور پر باشد. پس از حدود یک هفته، زمانی که کاغذ ها خارج شد و جوجه ها خوردن را آموختند، سطح غذا را می توان برای کاهش اتلاف کاهش داد.

کشاورزی بلدرچین
بلدرچین مانند گونه های دیگر ماکیان برای اهداف تجاری نگه داشته می شوند و باید مورد مراقبت و توجه مناسب قرار گیرند.
شرایط محیطی با توجه به شرایط آب و هوایی و نیازهای انباردر سنین مختلف قابل تنظیم است. مواد غذایی خشک باید در همه زمان در دسترس باشند، و آب آشامیدنی باید خنک، تمیز و به آسانی در دسترس باشند.

مراقبت در هنگام کار با بلدرچین، به عنوان یک پرنده به راحتی باعث وحشت زدگی می شود و به شدت زمانی که به تله افتاده است تلاش خواهد کرد. دست زدن بیش از حد و یا خشن ممکن است آنها را بکشند. از صداهای ناگهانی و اغتشاش باید اجتناب شود. حفاظت از گربه ها، سگ، موش و پرندگان درنده ضروری است. اگر ماده آماده جوجه کشی به محل جدید نقل مکان کرد، به احتمال زیاد یک وقفه ۲ تا ۳ هفته ای در تولید ایجاد می شود . از وارد شدن پرنده جدید در قلمرو گروه تاسیس شده باید خودداری شود.

پیشگیری و کنترل بیماری بلدرچین
شیوه های مدیریت بهداشت بهترین تضمین در برابر بیماری است.
شیوه های مدیریت بهداشت بهترین تضمین در برابر بیماری است. اغلب تجهیزات مانند قفس، فیدر، منابع آب و ابزار باید تمیز و اغلب مطابق اصول بهداشتی عمل کنند. مواد ضد عفونی کننده های تجاری توصیه می شود. بلدرچین های ژاپنی از برخی بیماری های مشابه که جوجه های را تحت تاثیر قرار می دهند رنج می برند. با این حال اگر مسکن، تغذیه، پرورش و بهداشت استاندارد بالا باشد مرگ و میر دیگر یک مشکل نیست.
پرندگانی که بیمار به نظر می رسند باید از پرندگان سالم جدا شده باشند. پرندگان مرده باید فورأ خارج شوند. تشخیص دامپزشکی قبل از شروع درمان بهتر است.

پردازش های تجاری و بازاریابی بلدرچین

یک بازار محدود اما در حال گسترش برای محصولات تخصصی مانند تخم بلدرچین تازه و بلدرچین تازه یا یخ زده وجود دارد. با این حال موفقیت اقتصادی نیاز به تحقیقات بازار کامل و توانایی حفظ منابع تولیدی با کیفیت بالا است.

به تازگی تخم بلدرچین در همه جا دیده می شود!
در لیست فروشگاه ها، در فیس بوک و در منوهای رستوران ها وجود دارند. تخم بلدرچین برای سراسر جهان دوست داشتنی شده است!
آیا سالم هستند؟ آیا طعم آنها بهتراست؟ چه چیزی در آن است؟
بنابراین این همه هیاهو را برای دیدن طبخ آن ببینید.
در طول راه برخی از جست و جوها در اینترنت انجام شدند و ۳ حقیقت کوچک شناخته شده در مورد تخم بلدرچین یافت شد.

تخم مرغ بلدرچین چیست؟

تخم بلدرچین تخم هایی به اندازه حدود یک گوجه فرنگی یا انگوردرشت می باشند. آنها یک پوسته خاکستری نقطه نقطه یا خالدار به رنگ سیاه و سفید یا قهوه ای دارند و به نوعی با این ویژگی نام خود را نشان می دهند، آنها توسط پرندگان بلدرچین که گذاشته می شوند به نام تخم بلدرچین نامگذاری شده اند!
پس چه چیز در مورد تخم بلدرچین جذاب است؟
در اینجا ۳ حقیقت کوچک شناخته شده در مورد بلدرچین گفته می شود.

۱٫طعم تخم بلدرچین درست مثل تخم مرغ است!مانند یکی از افراد فکر نمی کنیم طعم ماهی درست مثل مرغ احساس شود اما صادقانه تفاوت طعم و مزه در اینجا حداقل است!

تخم هایی بلدرچین کمی از لحاظ طعم غنی ترند (زیرا زرده آنها نسبت به سفیده از تخم مرغ بزرگتراست)، اما به طور کلی طعم و مزه آنها با تخم مرغ خیلی متفاوت نیست.

۲٫ تخم بلدرچین بطور واضح سالم تر از تخم مرغ است! در مقایسه با تخم مرغ ، تخم های بلدرچین سالم ترند اگر شما می خواهید انرژی را با خوردن تعداد زیاد تخم بلدرچین جمع آوری کنید (احتمالا در این حالت شما بسیاری از کالری های اضافی پوست را بسوزانید)!
در داده های غذایی ۱۰۰گرم تخم بلدرچین و ۱۰۰گرم تخم مرغ (هر دو به صورت خام) درتخم های بلدرچین کمی بیشتر چربی ، پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی مشاهده کردیم. تفاوت زیاد نیست، از شما می خواهیم با خوردن مقدار زیادی تخم بلدرچین برای شروع ایجاد تفاوت استفاده کنید!

۳٫ پختن تخم بلدرچین به همان روش پختن تخم مرغ است! اگر شما می توانید تخم مرغ بپزید لازم به ترس برای پخت و پز تخم های بلدرچین نیست.
آنها را دقیقا به همان روش های پختن تخم مرغ بپزید. به عنوان مثال، شما می توانید آنها را در املت بریزید و یا از آنها اگر واقعا ماجراجو هستید و زمان زیادی در اختیار دارید حتی می توانید با استفاده از آنها یک کیک پخته و به جای تخم مرغ از تخم بلدرچین استفاده کنید (معمولا ۵-۶ تخم بلدرچین جایگزین ۱ تخم مرغ می شود. )!
با این حال، پخت و پز تخم بلدرچین متفاوت از تخم مرغ است (به ویژه هنگامی که شما آنها را می جوشانید) زیرا آنها کوچک هستند . برخی مشکلات و نکات و زمان برای جوشاندن تخم های بلدرچین در اینجا آورده نشده است.

ولی چرا در زمین، تخم بلدرچین می خورید؟

تا کنون، اساسا گفته شد شما نباید تخم های بلدرچین را ابدا به زحمت بخورید و این تقریبا توصیه ماست. بنابراین هر شرایطی که شما ممکن است بخواهید تخم های بلدرچین را بخورید وجود دارد.
خب … شاید تعداد کمی:

۱٫ اگر تعداد زیادی تخم های بلدرچین در دسترس شما است (به عنوان مثال، شما در یک مزرعه بلدرچین زندگی می کنید !) به راحتی ار آنها استفاده کنید. در مورد بسیاری از شما این وجود دارد!

۲٫ اگر شما می خواهید چیز زیبا برای یک مهمانی شام آماده کنید تخم های بلدرچین واقعا به تنهایی برای خوردن زیبا هستند. اگر چه تخم بلدرچین در کشورهایی مانند فیلیپین و یا ویتنام نسبتا شایع است ولی در ایالات متحده نسبتا نادراست این باعث می شود آنها زمانی که مهمان شما هستند حیرت زده شوند. آماده کردن یک سالاد با تخم بلدرچین جالب و زیبا است!

 پرورش بلدرچین سینه آبی معروف به بلدرچین دکمه ای

لحظه بیرون آمدن جوجه های بلدرچین چینی سینه آبی بسیار لذت بخش است. این نوع بلدرچین، کوچکترین نوع بلدرچین در جهان می باشد. به محض اینکه جوجه ها هچ نموده و خشک شدند، به اندازه ای پرانرژی هستند که می توانند در کمال لذت مدام در حال فعالیت باشند. آنها دوست داشتنی و دلچسب هستند.

دستگاه جوجه کشی بلدرچین:

با اینکه شما در انتخاب نوع دستگاه جوجه کشی مختارید؛ بهترین حالت هچ زمانی اتفاق خواهد افتاد که از HYPERLINK “http://xn—–btdlmaq6ap9pdk87jfc5x.com/”دستگاه جوجه کشی با جریان هوای تحت فشار (مجهز به فن) استفاده کنید تا از دستگاه های جوجه کشی با جریان هوای یکنواخت (بدون فن). دستگاه های جوجه کشی مجهز به فن گرمای بیشتری تأمین نموده و از آنجائیکه جوجه بلدرچین های سینه آبی خیلی کوچک هستند تحت شرایط بهتری قرار خواهند گرفت.

چرخش تخم ها بلدرچین:

اگر دستگاه جوجه کشی تان مجهز به یک ترنر اتومات باشد نتایج بهتری خواهید گرفت. چرخش تخم ها داخل دستگاه جوجه کشی امری بسیار ضروری است. زمانیکه یک مرغ بر روی تخم های خود می نشیند تقریباً هر ۱۸ الی ۳۰ دقیقه یکبار آنها را می چرخاند! علت ضرورت چرخش تخم ها در آغاز دوره جوجه کشی این است که در این دوران جنین بصورت یک نقطه سفیدرنگ روی قسمت بالایی زرده ظاهر می شود. هربار که تخم چرخانده می شود جنین به طرف بالا شناور می شود. جنین مواد غذایی مورد نیاز خود را از زرده تأمین می کند. هر بار که تخم چرخانده می شود جنین از بخش جدیدی از زرده برخوردار شده و بنابراین بطور مرتب به منبع غذایی خود دسترسی دارد. چرخش نادرست تخم ها باعث محرومیت جنین از مواد غذایی ضروری و در نتیجه ایجاد مشکلات حادی چون سوء تغذیه، جوجه های ضعیف یا حتی مرگ جنین داخل پوسته می شود.

استفاده از دستگاه جوجه کشی با ترنر اتوماتیک بطور فوق العاده ای بر میزان هچ موفق تأثیرگذار بوده و باعث تولید جوجه های سالم تر خواهد شد. ترنرهای اتومات تخم ها را هر ۱ ساعت یکبار می چرخانند که جهت یک هچ موفق و سالم بسیار ضروری می باشد.
اگر دستگاهتان دارای ترنر اتومات نبوده و خودتان نیز قادر به جاسازی یک چرخاننده داخل دستگاه نبودید، مجبور خواهید بود روزی حداقل ۲ بار تخم ها را با دست بچرخانید. هرچه تعداد چرخش تخم ها بیشتر باشد بهتر است. هنگام چرخش با دست می توانید تخم ها را با یک نیمه چرخش به راحتی از یک سو به سوی دیگر بگردانید. بهتر است که یک علامت ضربدر کمرنگ روی یک طرف تخم بگذارید چرا که این کار به شما کمک می کند تا بدانید چند بار تخم ها را چرخانده اید. به یاد داشته باشید که هر بار تخم ها در همان جهت چرخانده نشوند.

چرخش نادرست تخم ها باعث می شود که زرده در وضعیت گسستگی قرار گرفته و در نهایت آزاد شود. در این حالت جنین خواهد مرد.

مراقبت از تخم ها بلدرچین در دوره جوجه کشی:

دستگاه های جوجه کشی هچ صد در صد ندارند. لازم است که شناخت کافی از دستگاه خود داشته و قبل از قرار دادن تخم ها اجازه دهید که دستگاه مدتی بطور آزمایشی کار کند. اگر دستگاه جوجه کشی تان دارای راک است تخم ها را به نحوی داخل راک ها قرار دهید که قسمت نوک تیزشان رو به پایین و قسمت بزرگتر و پهن تر شان رو به بالا باشد. اما اگر دستگاه دارای راک نبود، تخم ها را به آرامی و با دقت روی یک طرفشان بخوابانید. در این حالت باید فاصله کمی بین تخم ها وجود داشته باشد. نکته دیگر اینکه از ازدحام تعداد زیادی از تخم ها داخل دستگاه خودداری کنید.

به محض اینکه تخم ها به اندازه دمای دستگاه گرم شدند، سلول جرمی کوچک (جنین) داخل تخم شروع به رشد و نمو می کند. بعد از قرار دادن تخم ها داخل دستگاه سعی کنید فقط زمانیکه واقعاً ضروری است درب دستگاه را باز کنید.

تخم های بلدرچین سینه آبی باید تحت دمای ثابتی مابین ۳۷/۵ الی ۳۷/۷ درجه سلسیوس در دستگاه جوجه کشی با جریان هوای تحت فشار (فن دار) و تحت دمای ۳۷/۷درجه سلسیوس در دستگاه های جوجه کشی با جریان هوای ثابت (بدون فن) جوجه کشی شوند.

برای یک هچ موفق میزان رطوبت صحیح نیز بسیار مهم است. میزان رطوبت داخل دستگاه توسط مقدار آب موجود در مخزن آب تنظیم می شود. برای یک هچ موفق باید رطوبت مابین ۵۰ الی ۶۰ درصد باشد. در دستگاه های جوجه کشی با جریان هوای یکنواخت، به دلیل عدم وجود فن؛ میزان گردش هوا بسیار پایین بوده و لذا میزان رطوبت در آنها سریعتر بالا می رود. به همین دلیل این دستگاه ها نسبت به دستگاه های جوجه کشی با جریان هوای تحت فشار نیاز به مقدار آب کمتری در مخزن دارند.

زمان هچ بلدرچین:

بلدرچین های چینی سینه آبی تحت شرایط مناسب در روز ۱۶ ام هچ خواهند نمود. اما چون گاهاً اشتباهات انسانی و خطاهای دستگاه نیز در پروسه دخیل هستند؛ اگر درست در روز ۱۶ ام هچ نکردند به آنها چند روز فرصت بیشتر بدهید.

اما بیشتر اوقات اگر همه چیز خوب پیش برود، جوجه ها دقیقاً در روز ۱۶ ام تقریباً در همان ساعتی که در دستگاه قرار داده شده بودند هچ می کنند.

چه زمانی چرخش تخم ها را متوقف کنیم و دلیل اهمیت آن چیست؟

بعد از اینکه تخم ها به مدت ۱۳ روز داخل دستگاه بودند، زمان توقف چرخش تخم ها فرا می رسد. اگر از دستگاه جوجه کشی مجهز به راک استفاده می کنید مکانیزم چرخش را متوقف نموده و در صورت امکان آن را از دستگاه جدا کنید. سپس تخم ها را به دقت از روی تخم ها برداشته و به آرامی روی یک سمتشان در دستگاه بخوابانید. اگر ترنر اتومات ندارید فقط به سادگی چرخش را متوقف کرده و اجازه دهید تخم ها به مدت ۳ روز سرجایشان ثابت باقی بمانند.
لازم است که حتما چرخش تخم ها در ۳ روز آخر جوجه کشی (دوره هچر) متوقف شود چرا که جوجه نیاز دارد تکانی به خود داده و خود را در وضعیت هچ قرار دهد.

مراقبت از جوجه های تازه هچ کرده:

وقتی که جوجه ها از تخم بیرون آمده و کاملا خشک شدند باید به دستگاه مرغ مادر مصنوعی منتقل شوند. آنها نیاز دارند تا زمانیکه کرک و پر دار شده و خود قادر به تولید گرمای مورد نیاز بدنشان باشند در این دستگاه باقی بمانند.

باید بدانید که تمام جوجه هاییکه هچ نموده اند شانس زنده ماندن نخواهند داشت. تحت بهترین شرایط هچ، از دست دادن ۲ الی ۳ درصد از جوجه ها کاملا نرمال است.
لازم است دستگاه به مدت ۸ الی ۱۲ ساعت قبل از روز هچ مورد انتظار، روشن شود تا اطمینان حاصل شود که به اندازه کافی جهت دریافت جوجه ها گرم شده است. هرگز جوجه ها را در دستگاه های مرغ مادرمصنوعی سرد قرار ندهید.

جوجه های تازه به دنیا آمده دارای استخوان های بسیار نرم و ظریفی می باشند. در طول ۴۸ ساعت اول هچ ممکن است مفاصل ران های آنها جابجا شود که در اصطلاح به آن ساق پای گشاد گفته می شود. این مشکل زمانی به وجود می آید که آنها روی یک سطح لغزنده نگهداری شده یا در دست گرفته شوند. قرار دادن یک لایه غیرلغزنده لاستیکی در کف دستگاه های مرغ مادر مصنوعی به جلوگیری از این مشکل کمک می کند.

برای ایجاد گرمای مورد نیاز یک لامپ معمولی ۶۰ وات به همراه یک دفلکتور فلزی را روی قسمت بالایی دو آجر که به حالت عمودی با کمی فاصله کنار هم قرار گرفته اند بگذارید. اگر آجر در دسترس نبود لامپ می تواند در فاصله ۱۵/۲۴ الی ۲۰/۳۲ سانتیمتری از کف دستگاه آویزان شود.

لامپ باید در یک انتهای دستگاه مرغ مادر مصنوعی قرار بگیرد تا جوجه ها به هنگام سرما به آنجا پناه برده و وقتی خیلی گرم شد به طرف دیگر که خنک تر است بروند. وقتی جوجه ها در دستگاه مرغ مادر مصنوعی قرار داده شدند، باید هر نیم ساعت چک شوند تا اطمینان حاصل شود که شرایط مناسب بوده و همه چیز خوب پیش می رود. در هوای سرد قرار دادن یک مقوا یا حوله در قسمت بالای دستگاه جهت حفظ گرمای داخل دستگاه ضروری است.

جوجه بلدرچین ها چه می خورند؟

از آنجائیکه جوجه بلدرچین های سینه آبی بسیار کوچک هستند، نمی توانند تکه های بزرگ غذا را در نوکشان جا دهند. جهت تأمین غذا با سایز مناسب یک جیره غذایی استارتر کرامبل بلدرچین با کیفیت بالا یا جیره غذایی استارتر غیر اشباع کرامبل بوقلمون که حاوی کمتر از ۱۸الی ۲۰ درصد پروتئین نباشد داخل یک آسیاب ریخته و خورد کنید.

همچنین جوجه ها جهت رشد و نمو استخوانها و پرهایشان به کلسیم نیاز دارند. بنابراین در نهایت پوسته صدف های خوراکی آسیاب شده باید به ترکیب غذایی آنها اضافه شود.

حتماً مقدار غذای کافی در کف دستگاه های مرغ مادر مصنوعی و نیز در یک ظرف غذای کوچک در اختیار جوجه ها قرار دهید. (ظروف پلاستیکی با دهانه گشاد برای این کار بسیار مناسب هستند). جوجه ها بطور غریزی در چند ساعت اول پس از هچ، جهت یافتن غذا بر روی زمین شروع به نوک زدن خواهند نمود! بنابراین اگر غذا در کف دستگاه پخش شود، آن را سریع تر خواهند یافت. وقتی آنها را بطور مرتب در حال غذا خوردن از ظرف مشاهده نمودید؛ دیگر لازم نیست غذا در کف دستگاه ریخته شود.

تأمین آب بلدرچین:

تقریباً ۸۵ درصد وزن بدن جوجه بلدرچین های تازه هچ کرده آب است. آنها تقریباً به اندازه ۲ برابر آنچه که می خورند آب می نوشند. برای۳ الی ۴ روز اول آب می تواند در یک ظرف کم عمق مانند یک ظرف پلاستیکی با دهانه پهن، که بر روی سنگ های مرمر قرار گرفته است در اختیار جوجه ها قرار داده شود. جوجه ها جذب مرمرهای درخشان شده روی آنها شروع به نوک زدن نموده و در نهایت آب را خواهند یافت! مزیت دیگر سنگ های مرمر این است که با بالا نگه داشتن ظرف آب از راه رفتن و افتادن جوجه ها به داخل آب و در نتیجه خیس شدن و سرما خوردنشان جلوگیری می کند. وقتی جوجه ها ۴ الی ۵ روزه شدند ظرف آب پلاستیکی می تواند با یک آبخوری استاندارد جوجه جایگزین شود.

کلمات کلیدی آموزش جوجه کشی بلدرچین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *